Koleje Wielkopolskie z przyjemnością ogłaszają czwartą edycję konkursu “Pociąg do sztuki”, który w tym roku odbywa się pod hasłem “Koleje Wielkopolskie przyszłości”.Konkursrozpoczynasię 3czerwca2024 r.itrwado18 sierpnia2024 r. Zapraszamy wszystkich pasjonatów kolei i sztuki do wzięcia udziału w konkursie i nadsyłania swoich prac, które przedstawiają wizję przyszłości Wielkopolskich Kolei.

– Kreatywny konkurs “Pociąg do sztuki” na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń spółki Koleje Wielkopolskie – powiedział Mikołaj Grzyb, członek zarządu spółki Koleje Wielkopolskie – Cieszy nas, że stał się jednym z najbardziej wyczekiwanych przedsięwzięć artystycznych w regionie – dodał. Konkurs, który w tym roku obchodzi swoją czwartą edycję, zyskał ogromną popularność wśród pasjonatów sztuki.

W latach ubiegłych setki osób nadesłało swoje prace konkursowe, które później były prezentowane na licznych wystawach w całej Wielkopolsce. Dzięki temu spółka Koleje Wielkopolskie nie tylko wspiera lokalnych artystów, ale także przyczynia się do promocji ich talentów. Wystawy te stały się ważnym elementem kulturalnym regionu, przyciągając rzesze miłośników sztuki i pasażerów, którzy mogą podziwiać dzieła artystów w nietypowych miejscach, takich jak dworce, ale także galerie i ośrodki kultury.

– Konkurs „Pociąg do sztuki” to dla nas nie tylko sposób na wsparcie lokalnych talentów, ale także możliwość pokazania, że kolej to coś więcej niż tylko środek transportu – powiedział Dariusz Kaszyński, Naczelnik Wydziału Promocji i Marketingu spółki Koleje Wielkopolskie, przewodniczący komisji konkursowej – To także inspiracja i przestrzeń dla kreatywności. Do wygrania są wyjątkowe nagrody: 1 miejsce laptop -MacBookAir, 2 i 3 miejsce – telefon Iphone 15, 4 i 5 miejsce – Tablet Ipad.Wierzymy, że takie nagrody jeszcze bardziej zachęcą mieszkańców Wielkopolski do udziału w naszym konkursie – dodał.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesyłanie swoich prac wraz z formularzem zgłoszeniowym na adres e-mail: pociagdosztuki@koleje-wielkopolskie.com.pl. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdziecie na stronie internetowej koleje-wielkopolskie.com.pl

Czekamy na inspirujące i kreatywne prace, które ukażą przyszłość kolei w Wielkopolsce!