24 czerwca w swarzędzkim ratuszu burmistrz Marian Szkudlarek podpisał umowę z wykonawcą dotyczącą zadania: „Rozbudowa SP w Wierzonce”.

Wykonawcą będzie BUDOPOL-Poznań Sp. z o.o., z siedzibą w Poznaniu. Wartość umowy wynosi 17.500.000,00 zł. Nadzór nad inwestycją będzie sprawować Agencja Inwestycyjna Terra Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. k. z siedzibą w Poznaniu. Koszt nadzoru wynosi 151.782,00 zł.

Projekt otrzymał dofinansowanie z rządowego programu inwestycji strategicznych “Polski Ład” w wysokości 14.000.000,00 zł.

W ramach inwestycji przewidziano rozbiórkę istniejącego budynku i boiska oraz budowę nowego budynku dydaktycznego i sali sportowej. Ponadto, zostanie zbudowane wielofunkcyjne boisko, bieżnia, plac zabaw, wiata na śmieci i rowery, parking oraz infrastruktura techniczna i mała architektura.

Umowa z wykonawcą została podpisana w formule “przeprojektuj i wybuduj”. Zmiany w projekcie obejmują zamianę obecnie zaprojektowanego źródła ciepła na kaskadę pomp ciepła grzewczo-chłodzących typu powietrze-woda oraz instalację fotowoltaiczną.

Termin zakończenia wszystkich prac ustalono na wrzesień 2025 r.

źródło: /wpr/, fot. I. Paprzycka