W dniu 22 czerwca br. O godzinie 19.00 przy ul. Wycieczkowej 9 w Garbach pod znakiem czarownicy na miotle odbył się zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Garbaby w Garbach pierwszy wielkopolski bieg na miotłach z przeszkodami pod hasłem : Odleć z nami.

Na miejscu zjawiło się 65 uczestników biegu oraz ponad 100 osób dopingujących.

Cieszymy się, że na biegu stawili się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Na trasie można było również zauważyć malutkie dzieci oraz bardzo dojrzałe kobiety, które z chęcią poddały się dobrej zabawie. Ten bieg miał w szczególności integrować ze sobą różne grupy wiekowe ucząc wzajemnej pomocy przy pokonywaniu przeszkód, wsparcia w kryzysowych momentach oraz wyciągnięcia z domu osoby starsze, które z wielką radością obserwowały i kibicowały uczestnikom biegu ( o ile same nie wystartowały).

Pomysłowość i kreatywność uczestników przeszła nasze najśmielsze oczekiwania: kolorowe stroje, pięknie przyozdobione miotły – to wszystko czyniło ten bieg jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Wierzymy, że na długo zostanie on w pamięci wielu osób.

Zwieńczeniem tego były nagrody dla wszystkich uczestników biegu, zaczynając od drobiazgów kończąc po naprawdę pokaźnych nagrodach jak 60minutowy lot widokowy samolotem nad Poznaniem, trening z Mistrzem Europy i trzykrotnym Mistrzem Polski w boksie Damianem Wrzesińskim, różnego rodzaju bony podarunkowe. Cieszymy się, że tak wiele osób i firm zechciało wesprzeć naszą inicjatywę, dzięki czemu ten bieg stał się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Cieszymy się również, że Gmina Swarzędz, Tygodnik Swarzędzki oraz Telewizja STK włączyły się w pomoc i dzięki objęciem nas patronatem medialnym uzyskaliśmy jeszcze większy zasięg.

Docelowo chcemy by ten wielkopolski bieg przerodził się w ogólnopolski. Chcemy pokazać piękny naturalny krajobraz naszej małej wsi Garby jednak najważniejsze to to, że Koła Gospodyń to nie tylko starsze panie dziergające na drutach. Nasze koło gospodyń to grupa kreatywnych i pomysłowych kobiet, które dążą do samorozwoju, integrują społeczeństwo i prócz kultywowania tradycji organizują różnego rodzaju imprezy integracyjne, wykłady czy warsztaty.

Zapraszamy Wszystkich za rok do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Zapraszamy do obserwowania naszego profilu na facebooku : www.facabook.com/kgwgarbaby